Critical thinking

Wyobraź sobie, że siedzisz na sali sądowej. Twój oponent wciąż zgłasza sprzeciw do pytań, które formułujesz. Znasz je przecież wszystkie doskonale i wiesz dokąd miały cię zaprowadzić. Tymczasem sąd uchyla kolejne twoje pytanie. Zaczynasz się gubić, nerwowo wertujesz strony notatek, próbujesz zebrać myśli. Zadajesz świadkowi przypadkowe pytania, które właśnie przychodzą ci do głowy. Wreszcie sąd zaczyna tracić cierpliwość i pyta, czy masz jeszcze jakieś pytania. Nie masz. Sąd kończy posiedzenie. Wychodzisz na korytarz, czujesz zimny pot ściekający po kręgosłupie i narasta w tobie wściekłość na siebie. Jak można było się tak pogubić? To nie była przecież trudna sprawa, ale wiesz, że już przepadło i tego świadka drugi raz na sali nie zobaczysz.

Co poszło nie tak? Czy znów twój przeciwnik, stary sądowy wyga, wyciągnął z rękawa jakiegoś asa? Można się na takie sytuacje przygotować.

Kurs Critical thinking dla prawników pomoże ci lepiej zrozumieć twój własny sposób argumentowania oraz proces wytwarzania przekonań i opinii. Dowiesz się także m.in. jak sprawnie działać mimo stresu, jak nie dać się uwieść retoryce przeciwnika, jak praktycznie zastosować narzędzia analityczne na sali, jak za pomocą pytań  przedstawić swoje argumenty i wreszcie jak na piętnaście sposobów przeformułować to samo pytanie, by uniknąć zarzutu, że pytasz świadka o opinie, a nie o wiedzę.

Grupa szkoleniowa:

od 3 do 6 osób.

Najbliższy termin:

23-25 listopada 2018 r.

Informacje i zapisy:

biuro@philosophicalpractice.pl

+48 607622473

Koszt:

720 zł/os.

Cena obejmuje 6 modułów (12 godzin szkolenia),
materiały szkoleniowe i przerwy kawowe